Troleibuso vairuotoja Vilniuje atsisakė įleisti neįgalią moterį

Seimo narė Monika Ošmianskienė socialiniuose tinkluose pasidalijo fotografės, poetės, visuomenininkės Neringos Rekašiūtės žinute apie Vilniuje, 7 numeriu pažymėtame troleibuse kilusį konfliktą, kai vairuotoja nenorėjo įleisti moters su neįgaliojo vežimėliu į troleibusą ir tik atsiradus keleivei, žinojusiai apie transporto priemonėje esantį raktą, buvo pasiekta, kad moteris būtų įleista į viešąjį transportą.

Socialiniuose tinkluose buvo rašoma, kad kovo 6 dieną viešajame transporte įvyko nemalonus incidentas – diskriminaciją prieš asmenį su negalia, kuris į viešąjį transportą galėjo patekti tik neabejingos keleivės dėka.

Vairuotoja nenorėjo įleisti į troleibusą

N. Rekašiūtė socialiniuose tinkluose rašė, kad lietuviškai nekalbanti troleibuso vairuotoja nenorėjo įleisti moters su neįgaliojo vežimėliu į viešąjį transportą ir tik vienos pilietiškos keleivės dėka „žmogui su negalia pavyko grįžti namo iš poliklinikos“.

„Ką tik septintame troleibuse buvau konflikto liudininkė (jau su kita keleive parašėme į judu programėlės emailą ir viską pranešėme). Vairuotoja nenorėjo įleisti moters su neįgaliojo vežimėliu į troleibusą ir tik vienos moters pastangomis, konfrontuojant, buvo pasiekta tai, kad raktas atsirado ir moteris įvažiavo vežimėliu į troleibusą.

Vadinasi, pilietiško žmogaus dėka, kuris žinojo apie rakto egzistavimą, žmogui su negalia pavyko grįžti namo iš poliklinikos. Tai yra siaubinga diskriminacija neįgaliųjų atžvilgiu, man pilvą susuko iš gėdos vidury baltos dienos 2024 metais Lietuvos sostinėje, gerovės valstybėje, **, pamatyt tai, ką žmonės su negalia patiria kasdien. Žinutė neįgaliesiems aiški – sėdėkit namie ir netrukdykit gyventi.

Rašau ant karštųjų, norėčiau daugiau keiktis, bet sustoju. Vairuotoja nekalba lietuviškai. Ji rusakalbė, tai man paprašius moteriai sudaryt galimybę išvažiuot iš troleibuso Justiniškių stotelėje, sakė, kad „nipanimaju“. Šitoj šaly aš labiausiai bijočiau susirgti ar jei man reiktų pagalbos. Atrodo, kažkiek reikalingas esi tik kol visiškai pats gali savim pasirūpint“, – dalinosi N. Rekašiūtė.

Tokios istorijos vis kartojasi

Įrašu persidalinusi neįgaliojo vežimėliu judanti Seimo narė M. Ošmianskienė rašė: „Sėdėk namie ir netrukdyk, – deja, bet apie viešojo transporto vairuotojų diskriminuojantį elgesį tenka išgirsti vėl ir vėl. Ir tam yra keletas priežasčių: pirmiausia, be abejo, tai mūsų mentalitetas ir mokymų vairuotojams trūkumas – čia didelis darbas ir lūkestis tiek NRD, tiek ir savivaldybėms bei joms pavaldžioms įstaigoms; neatsakingų, kompetencijos neturinčių asmenų „konsultacijos“ privedė prie to, kad neturime elektra valdomų tiltelių ir nuovažas reikia atlenkinėti vairuotojui ranka. Šiandien Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie SADM turi reikiamų kompetencijų turinčius konsultantus, kurie konsultuoja įvairiais klausimais, naudokitės profesionalais;
| Visą straipsnį galite rasti: tv3

Įdomybės.lt