aksi vairuotojas, vežantis mus iš viešbučio į Dubajų, laimingas šypsosi. Mums, pasak jo, pavyko. Mat per dykumą nutiestu asfaltuotu keliu, tiesiai prieš automobilio nosį, išdidžiai linguoja dykumų laivai – kupranugariai. Gyvūnai juda oriai, neskubėdami, tarsi žinodami, kad netrukus bus įamžinti vaizdo ir videoįrašuose.
„Fotografuokite, aš palauksiu“, – paslaugiai pranešė jis.
Paklusniai vykdau patarimą, bet vos susilaikau įterpti savo trigrašį, juk esu Emyratuose jau trečią kartą, dykumą jau mačiau, kupranugarius – taip pat. Netgi jodinėjau – tiesa, Egipte… Taigi, nieko naujo…
„Kartais juos nutrenkia automobiliai, tada būna didelė nelaimė“, – paaiškina Kaka.
Kaka – taksi vairuotojas, atvykęs čia iš Pakistano. Jau 5 metus gyvena kartu su broliu, kuris taip pat dirba taksi vairuotoju. Darbas nelengvas. Pluša be išeiginių dvejus metus, o paskui sulaukia atlygio – 50 dienų atostogų.
Iki Dubajaus 80 kilometrų, todėl laiko įsikalbėti buvo pakankamai.
Temos pačios įvairiausios: nuo Emyratų, Pakistano, Lietuvos iki… sveikatos.
Kai Kaka pasiskundė, kad jam labai skauda kojų raumenis ir nepadeda netgi vitaminas C, panaudoju savo kuklias medicinines žinias. Siūlau ilgesnį laiką jam pavartoti magnio. Iki šiol nežinau, ar tinkamai pasiūliau, kaip ir nežinau, ar jis paklausė mano patarimų.
Pasak Kaka, Pakistane labai sunku išgyventi, o čia, Dubajuje, jam patinka ir labai saugu.
Kol bendraujame, nepastebimai prie mūsų priartėja Dubajus. Jo aukšti pastatai boluoja iš toli. Savaime suprantama, labiausiai įsirėžęs į dangų – Burdž Chalifa pastato smaigalys. Tai tikras pastatų karalius.
Paklauskite bet kurio žmogaus apie Dubajų, ir jis jums papasakos apie Burdž Chalifą. 828 metrų aukščio – jis yra didžiausias pasaulyje pastatas.
Pastatas yra įvairios paskirties, todėl jo viduje rasite daugybę skirtingų pramogų. Galite pakilti vienu iš greičiausių pasaulyje liftų į apžvalgos aikštelę, esančią beveik 1 500 pėdų aukštyje nuo žemės.
Kai išalksite, galite pavalgyti aukščiausiai pasaulyje esančiame restorane „Atmosphere Burj Khalifa“.
Burdž Chalifa yra visų Dubajaus lankytinų vietų viršūnėje. Jis yra pačioje miesto širdyje ir iš jo atsiveria nuostabūs vaizdai.
Pakilę greitaeigiu liftu į 160 aukštų aukštą pamatysite įkvepiančius Dubajaus vaizdus. Tačiau perspėjame, kad čia daug žmonių, o apžvelgus miestą, ten viršuje daugiau nėra ką veikti.
Tai tas garsusis pastatas, į kurį Tomas Kruzas įkopė per „Misija neįmanoma“, o stovėdamas už apžvalgos aikštelės ribų įgyji didelę pagarbą šiam žmogui. Tam reikia daug drąsos.
Nors įspūdžiai nėra tokie geri, kaip kitų aukštybinių objektų, į kuriuos keliavome visame pasaulyje, tačiau negalite aplankyti Dubajaus nepakilę liftu.
Įsigykite bilietus į 124-ąjį, 125-ąjį ir 148-ąjį Burdž Chalifos aukštą, į kuriuos galima patekti praleidus eilę. Praeikite pro saugumo eiles, kad laikas būtų optimalus.
Šią ekskursiją galima lengvai atšaukti per 24 valandas nuo išvykimo.
Sveiki atvykę į ateities miestą
Be dangoraižių ir prekybos centrų, Dubajuje yra daugybė lankytinų vietų, kurios jus nustebins – nuo nuotykių dykumoje iki kultūrinių susitikimų, pabėgimų į paplūdimį ir prabangos patirčių! Dubajus yra daugiausiai gyventojų turintis miestas Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir vienas įdomiausių miestų Artimuosiuose Rytuose, kurį verta aplankyti.
Tai tikras ateities miestas. Dubajuje yra aukščiausias pasaulyje pastatas, aukščiausias pasaulyje viešbutis ir aukščiausias pasaulyje gyvenamasis pastatas.
Jame yra didžiausias pasaulyje prekybos centras, didžiausias pasaulyje akvariumas ir antra pagal dydį dirbtinė prieplauka žemėje.
Dubajus yra miestas, kurį žmonės turėtų pamatyti kartą gyvenime, tačiau Dubajuje yra daugybė dalykų, kurie nustebins, ne tik didmiesčio prekybos centrai ir dangoraižiai.
Dubajus yra kur kas daugiau nei tik apsipirkimas, čia galima nuveikti daugybę dalykų, kurie iš tikrųjų yra įdomūs, jaudinantys ir labai smagūs.
Neabejojame, kad kai kurie iš šių faktų apie Dubajų jus nustebins. Dubajus yra labai jaunas ir sausakimšas miestas.
Tačiau jis yra kultūros, finansų ir religijos centras. Čia galima pasigrožėti daugybe įvairių lankytinų objektų, t. y. Burdž Chalifa ir Dubajaus stebuklų sodu, o tuo pat metu galima smagiai praleisti laiką stebint gražią architektūrą ir egzotiškus gyvūnus.
Oro dievai mūsų pasigailėjo
Jau prieš pat išvyką išgirdome tikrai blogą naujieną – Dubajuje kelios dienos lijo ir netgi siautė potvyniai.
Sunku patikėti, nes per visus metus čia vidutiniškai lyja tik 25 dienas. Pasirodo, kaip tik vasario mėnesį vidutiniškai lyja daugiausiai. Nėra ko pykti, mes ir atvykome vasarį.
Aišku, ištrūkus iš ledinės Lietuvos glėbio ir vietoje išsvajotos saulės patekti į lietaus globą – ne pati maloniausia galimybė.
Tačiau, laimei, iki mūsų atvykimo pradžios lietus išlijo iki paskutinio lašelio ir mus svetingai pasitiko skaisti ir, svarbiausia, šilta saulė.
Kitiems ne taip pasisekė. Girdėjome gandus, kad prieš mus tame pačiame viešbutyje atostogavę latviai visą savaitę keikė blogą orą, įkyrų lietų, kelionių agentūrą, Latviją, Emyratus, gyvenimą, gal ir visą pasaulį.
Todėl verta atsižvelgti į svarbų patarimą: būtinai čia keliaukite vėsesniais mėnesiais, atvykite žiemą arba rudenį. O vasarį galite tikėtis lietaus.
Reikia paisyti tam tikrų draudimų
Nors JAE yra įvairių barų ir klubų, kuriuose tiekiamas alkoholis, labai svarbu, kad lankytojai žinotų, jog negalima gerti viešoje vietoje. Visose vietose, kuriose aktyviai neprekiaujama alkoholiu, gerti draudžiama.
Tai reiškia, kad negalima neštis alaus į viešus paplūdimius arba šiek tiek spiritinių gėrimų vaikštant gatvėmis. Yra kelios vietos, kuriose žmonės gali vartoti alkoholį, tų vietų lankytojai turėtų ieškoti.