Skurdžiausiai gyvenantys Lietuvos žmonės sunkiai įperka maistą už dabartines kainas

Skurdžiausiai gyvenantys Lietuvos žmonės sunkiai įperka maistą už dabartines kainas. „Maisto bankas“ skelbia, kad gyventojai vis dažniau prašo nemokamo maisto. Mat šalyje produktų kainos toliau laikosi aukštame lygyje, pavyzdžiui, vidutinis pigiausių maisto prekių krepšelis per mėnesį pabrango 2 eurais.

Į „Maisto banko“ atiduotuvę atėjusi vilnietė Judita pasakoja, kad čia produktų ateina pasiimti kartą per tris mėnesius. Moteris norėtų dažniau gauti nemokamo maisto, aiškina, kad parduotuvėje produktų kainos sunkiai įveikiamos.

„Žinoma, aukštos. Jeigu žmonės dirbdami negali pavalgyti ir eina maisto. Yra klausimas. Čia net klausimo negali būti“, – teigia moteris.

Panašiai kainas parduotuvėse vertina ir kiti maisto banko lankytojai:

„Labai baisios, labai baisios. Aš iš pašalpos gyvenu, tai labai blogai, tai va, padeda „Maisto bankas“. Ačiū labai.“

Kainas parduotuvėse stebintis portalas Pricer.lt skelbia, kad vidutinis pigiausių maisto produktų krepšelis Lietuvos parduotuvėse birželį buvo beveik 2 eurais brangesnis nei gegužę.

Pabrango euru aštuoniasdešimt, žinomų prekių ženklų krepšelis euru penkiasdešimt atpigo, tai toks svyravimas tame pačiame lygyje“, – komentuoja Pricer.lt maisto krypties vadovas Petras Čepkauskas.

Nors maisto kainos šiuo metu keičiasi lėtai, jos nusistovėjo pakankamai aukštame lygyje.

„Jeigu pasižiūrėti iš ilgesnės perspektyvos, tai kas vyko pas mus prieškariu, prieš tą kainų sukilimą. Tai pigiausių prekių krepšelis yra subrangęs apie 18 procentų, o žinomų prekių ženklų subrangęs apie 40“, – tikina P. Čepkauskas.

„Esam visiškai priartėję prie Europos Sąjungos maisto kainų vidurkių, yra jau duomenys, tie patys oficialiausi, kokie gali būti. Praėjusiais metais mūsų kainų lygis, maisto kainų lygis buvo 99 procentai Europos Sąjungos kainų vidurkio“, – pasakoja SEB ekonomistas Tadas Povilauskas.

Įdomybės.lt