Kartais užtenka pakelti akis į dangų, kad išvystume pačius netikėčiausius gamtos reiškinius. Vakar „Sky Chasers LT“ fotografai užfiksavo ne itin dažnai matomą ir įspūdingą reginį – raudonąją vaivorykštę.
Nuotrauka pasidalinę „Sky Chasers LT“ savo „Facebook“ paskyroje rašė:
„Raudonoji vaivorykštė!!
Nedažnai vakarai būna tokių įspūdingų spalvų. Kai pradėjo lįsti raudonoji vaivorykštė supratau, kad be reikalo stoviu vietoje užvertęs galvą.
Čiupau fotoaparatą, šokau į automobilį ir lėkiau laukais, kol pasimatė visas lankas! Vooos spėjau, padariau du kadrus ir išnyko!“
Atidesniems ir dažniau pakeliantiems galvą į dangų taip pat pavyko pastebėti ir užfiksuoti šį neįprastą reginį.
Nedažnas reiškinys
Aiškinama, kad raudonoji arba monochrominė vaivorykštė meteorologinis ir optinis reiškinys, tai retas įprastos įvairiaspalvės vaivorykštės variantas.
Jos susidaro taip pat, kaip įprasta daugiaspalvė vaivorykštė – šviesai atsispindint arba lūžtant vandens lašeliuose. Skirtumas tas, kad raudonajai vaivorykštei pasirodyti reikia, kad saulė būtų arti horizonto, pavyzdžiui, visai prieš saulėtekį ar saulėlydį.
Dėl mažo Saulės šviesos kampo jos šviesa atmosferoje nueina ilgesnį atstumą, todėl trumpesnės šviesos bangos, pavyzdžiui, mėlyna, žalia ir geltona, išsisklaido ir lieka daugiausia raudonos spalvos.
Mažesnio apšvietimo aplinkoje, kurioje šis reiškinys dažniausiai susidaro, vienspalvė vaivorykštė sudaro labai dramatišką, efektingą vaizdą, kurį pavyksta išvysti ne taip dažnai.