Kaip sutikti 2024 metus, kad pelnytumėte metų šeimininko palankumą?

2024-ieji – Žaliojo Medžio Drakono metai. Jei norite pelnyti metų valdovo palankumą, svarbu pasirūpinti tinkamu Naujųjų metų sutikimu. Iki svarbiausios metų šventės dar liko pakankamai daug laiko, tačiau palanku jau dabar pasidomėti, kaip sutikti 2024-uosius, kad metai būtų tikrai sėkmingi.

Šiek tiek apie metų valdovą

Žaliasis Medžio Drakonas karaliaus nuo 2024 metų vasario 10 dienos iki 2025 metų sausio 28 dienos. Rytų kinų kalendoriuje Drakonas yra laikomas pačiu stipriausiu ženklu, todėl tikrai verta pasistengti pelnyti metų valdovo palankumą. Medžio Drakonas yra galios, stiprybės, sėkmės ir klestėjimo simbolis, todėl galime tikėtis, kad metai bus tikrai palankūs. Itin didelės sėkmės gali tikėtis Drakono metais gimę žmonės.

Laimingos 2024-ųjų metų spalvos

Ateinančiais metais sėkmę gali atnešti medienos atspalviai, geltona ir žalia spalvos. Tikrai nesuklysite, jei Naujuosius metus sutiksite pasipuošę šių atspalvių drabužiais ar pasirinksite tokių spalvų dekoracijas. Laimę gali atnešti ir tos spalvos, kurios 2024 metais yra priskiriamos pagal Zodiako ženklą:

  • Avinas – raudona, oranžinė ir geltona.
  • Jautis – žalia, ruda ir rožinė.
  • Dvyniai – geltona, oranžinė ir šviesiai mėlyna.
  • Vėžys – mėlyna, žalia ir sidabrinė.
  • Liūtas – oranžinė, geltona ir žalia.
  • Mergelė – žalia, mėlyna ir ruda.
  • Svarstyklės – mėlyna, žalia ir balta.
  • Skorpionas – raudona, juoda ir tamsiai mėlyna.
  • Šaulys – raudona, oranžinė ir geltona.
  • Ožiaragis – ruda, žalia ir mėlyna.
  • Vandenis – oranžinė, žalia ir violetinė.
  • Žuvys – mėlyna, violetinė ir žalia.

Kaip pasipuošti 2024 metų sutiktuvėms?

2024-ųjų metų sutiktuvėms rekomenduojama rinktis iškilmingą aprangą. Tinka vakarinė apranga, suknelės, puoštos spindinčiais žvyneliais ar rytietiškų raštų motyvais. Metų valdovo palankumą padės pelnyti ir tradicinis kimono. Nebijokite pasipuošti blizgančia apranga. Galite rinktis ne tik 2024 metų sėkmės spalvas, bet taip pat ir sidabrinę, raudoną ir baltą.

Kaip švęsti Naujuosius metus?

Sutinkant 2024-uosius vertėtų laikytis kinų tradicijų, kurių šaknys yra labai gilios. Svarbu apgalvoti kiekvieną smulkmeną: pradedant dekoracijomis, kuriomis puošite savo namus, ir baigiant įvairiais užkandžiais, kuriuos patieksite ant stalo.

Pasistenkite, kad jūsų namus puoštų sėkmę nešantys augalai: tam puikiai tinka mandarinų medis ir vazoninės orchidėjos.

Taip pat pasirūpinkite dangaus žibintais, kuriuos paleisite į dangų: tai padės atsikratyti neigiamos energijos ir užtikrins klestėjimą.

Vaišės neturėtų būti pernelyg kuklios: metų valdovas tikrai džiaugsis, jei stalas tiesiog lūš nuo valgių gausos. Jei ant stalo patieksite vaisius (pavyzdžiui, mandarinus), jų turėtų būti 8, nes tai simbolizuoja begalybę. Taip pat vertėtų rinktis ir kitus tradicinius kinų naujametinius valgius, apie kuriuos pakalbėsime plačiau.

Kokie Naujųjų metų valgiai užtikrins sėkmę 2024-aisiais?

Naujųjų metų sutiktuvėms ruoškite simbolinius patiekalus, kurie užtikrins sveikatą, ilgaamžiškumą, laimę ir santarvę. Jei vyksite į svečius, namų šeimininkams nuvežkite apelsinų ar kitų vaisių (netinka tik kriaušės, kurios simbolizuoja atsiskyrimą). Taip pat galite nuvežti gėlių ar kitų augalų (2024-ųjų metų simbolis – pinigų medis, kuris simbolizuoja turtus ir gausą).

Jei svarstote, kaip paruošti Naujųjų metų vaišių stalą, apsispręsti bus gerokai paprasčiau, jei rinksitės tradicinius kinų patiekalus, kurių kiekvienas turi tam tikrą simbolinę reikšmę:

* Žuvis – gerovės ir pertekliaus simbolis. Įdomu tai, kad Kinijoje žuvis patiekiama kaip paskutinis patiekalas: tikima, kad šio valgio likučiai gali užtikrinti sėkmę. Žuvies uodega nevalgoma iki metų pradžios: tai reiškia viltį, kad metai prasidės ir baigsis pertekliumi. Dvejojate, kokią žuvį patiekti? Kinijoje Naujųjų metų išvakarėse patiekiamas karpis, karosas ar šamas.

* Kiniški koldūnai — turtų simbolis. Tai – klasikinis Naujųjų metų patiekalas. Tikima, kad kuo daugiau koldūnų suvalgysite Naujųjų metų išvakarėse, tuo daugiau pinigų uždirbsite ateinančiais metais. Dažniausiai yra pasirenkami koldūnai su maltos mėsos ir smulkintų daržovių įdaru.

* Kepta višta – laimės simbolis. Įprastai kepama visa višta, kuri simbolizuoja vienybę, visumą ir gerą metų pradžią. Višta dažniausiai patiekiama kaip pirmasis patiekalas pasitinkant svečius. Įdomu tai, kad vištų blauzdeles dažniausiai valgo šeimos maitintojas: tikima, kad tai jam padės uždirbti daugiau pinigų.

* Nian gao – Naujųjų metų pyragas, simbolizuojantis didesnes pajamas ar aukštesnes pareigas.

* Krevetės – laimės simbolis. Tikima, kad patiekalai su krevetėmis užtikrins laimę, sėkmę ir gyvybingumą.

* Spring rolls (ryžių tešlos lakštai su įdaru) – klestėjimo simbolis. Galima rinktis tik daržovių ar vištienos ir daržovių įdarą.

* Daržovės – turtų simbolis. Tradicinė kinų Naujųjų metų sutikimo vakarienė tiesiog neįsivaizduojama be daržovių. Daržovės simbolizuoja atsinaujinimą, energiją, pažangą ir finansinę gerovę. Jei norite pritraukti turtus, paruoštus valgius papuoškite salotų lapais, jei siekiate harmonijos, rinkitės patiekalus su brokoliais, o tuomet, jei norite sutvirtinti šeimos saitus, pasirūpinkite užkandžiais su pomidorais. Tikrai nebūtina apsiriboti vien tik šiomis daržovėmis: sėkmę padės pritraukti geltonos, oranžinės ar raudonos spalvos daržovės.

* Vaisiai – pilnatvės ir turtų simbolis. Naujųjų metų išvakarėse įprasta valgyti mandarinus, apelsinus ir didžiuosius greipfrutus (pomelo). Tikima, kad apvalios formos oranžiniai vaisiai padeda prišaukti pilnatvę ir turtus.

Naujametinės salotos “Eglutė”

Ingredientai: virta vištienos filė – 1 vnt.; kietai virti kiaušiniai – 3 vnt.; svogūnas – 300 g; pievagrybiai – 400 g; aliejus – 3 valgomieji šaukštai; majonezas – 200 ml; konservuoti kukurūzai – 0,5 indelio; fermentinis sūris – 100 g; krapai – 2 pundeliai; druska; pipirai; granato sėklos eglutės papuošimui.

Šiame video galite matyti, kaip jas paruošti ir patiekti:

Jaukių ir linksmų švenčių mielieji!

 

Įdomybės.lt