Jono Ohmano kontorai „Blue/Yellow“ priklauso dešimt automobilių, algos ir po 5 tūkst. eurų

Naujienos

Ukrainai paramą rinkusi organizacija dosni darbuotojams, nestokoja ir automobilių

Lyg ir pasibaigė „Mėlyna-geltona“ vajus Lietuvoje, kai gyventojai masiškai vedė savo santaupas organizacijoms, kurios neva rinko aukas Ukrainai, ir tikėjo visa šia dūmų uždanga. Dabar lietuvių galvose kas kita – kaip „išsrėbti“ visą privirtą košę ir pasiruošti galimam karui su Rusija, todėl visi turimi resursai metami asmeniniam saugumui užtikrinti. O štai emocijoms atslūgus pradeda ir yla lįsti iš maišo apie visas šias masinės paramos „kontoras“.

Taigi, pasidomėkime prieštaringai vertinamo Jono Ohmano organizacija „Blue/Yellow“, kuriai taip sparčiai buvo raginami aukoti gyventojai (gyventojai per šią organizaciją aukojo kariaujančiai Ukrainai).

Remiantis „Rekvizitai.lt“ pateiktais duomenimis, organizacijoje, įkurtoje Gedimino pr. 10-5 (Vilniuje) iš viso dirba 5 darbuotojai, o vidutinis atlyginimas (2024 m. vasario duomenimis) nei didelis, nei mažas – 3 240,12 eurai prieš mokesčius. Organizacijos gaunamos pajamos taipogi priverčia klustelėti – 2022 m. duomenimis, buvo gauta 32 966 467 eurų suma[1].

Dar įdomesnis faktas, kad iš idėjos veikiančiai organizacijai iš viso priklauso 10 automobilių! Ir tai šių metų duomenys! Pateikiame organizacijai priklausančių automobilių sąrašą: 2000-08-25 Lietuvoje pirmąkart registruotas Mitsubishi CARISMA, 2006-03-21 ir 2011-03-15 Lietuvoje registruoti automobiliai JEEP GRAND CHEROKEE, 2011-09-30 JEEP COMPASS, 2012-02-13 VW AMAROK, 2012-12-17 Audi Q5, 2015-04-08 VOLKSWAGEN SHARAN, 2016-06-08 Toyota HILUX, 2018-05-15 MERCEDES-BENZ Vito ir 2019-06-13 PEUGEOT BOXER.

Paskutinį kartą įmonė automobilį registravo 2024 m. kovo 13-ąją.

Gyventojai aktyviai aukojo Ukrainai. Oresto Gurevičiaus/ELTA nuotrauka
Gyventojai aktyviai aukojo Ukrainai. Oresto Gurevičiaus/ELTA nuotrauka

Vidutinis atlyginimas įmonėje pernai gegužę siekė net 5 tūkst. eurų

Tuo tarpu tris tūkstančius eurų perkopiantis darbuotojų atlyginimas toks buvo ne visada. Dar 2023 m. gegužę, kada dar buvo itin populiaru aukoti Ukrainai, vidutinis atlyginimas čia siekė 5 tūkst. eurų. Sunku patikėti, kad tai – ne prezidento atlyginimas, o organizacijos, skirtos neva padėti Ukrainai kovoti prieš Rusiją, darbuotojų atlygis.

Toliau sekė ženklus atlyginimų kritimas – jau nuo 2023 m. birželio dirbantys šioje įmonėje tenkinosi „vos“ 3 tūkst. siekiančiu atlyginimu neatskaičius mokesčių. Kita vertus, imant vidutinį vasario mėn. atlyginimą – 3 240,12 eurus ir padauginant jį iš darbuotojų skaičiaus, gaunama apvali 16 tūkst. eurų viršijanti suma per mėnesį (o per metus susidaro ir beveik 194,5 tūkst. eurų) kurią ši „labdaringai“ Ukrainos labui veikianti organizacija veikiau galėtų skirti pačiai Ukrainai.

Nepaisant kylančių įtarimų, kad įmonė galimai ne pagal paskirtį pasisavina gaunamus gyventojų pinigus, įmonė deklaruoja (2022 m. duomenimis) negavusi jokio grynojo pelno. O štai surinktų pajamų suma deklaruojama tik už 2022 metus.

Metų pradžioje žiniasklaidoje net buvo pasirodžiusi informacija apie galimai J. Ohmano į kairę ir dešinę švaistomus gyventojų pinigus – pavyzdžiui už kone į orą išleistus 5 tūkst. JAV dolerių (skelbiama, kad tokia suma buvo sumokėta už nakvynę viename Ukrainos viešbučių).

Vis dėlto, nors ir šie skaičiai daugiau nei rėžia akį, „Blue/Yellow“ idėja betarpiškai tikintys asmenys ir toliau nepriima faktų, o atsiliepimuose apie šią įmonę bet kuriuos jos veiklą kritikuojančius pašaipiai vadina „vatiniais“. Tai tik įrodo, kad jei veiki daugumai priimtina tėkme, gali daryti tai, ką nori, o sakyti tai, ką kiti nori girdėti (taip, beje, jau vyksta ir Seime bei Vyriausybėje), svarbu, kad būtų palaikymas iš tarp jaunimo pasitikėjimą turinčių asmenų (kaip antai Tapinas, Šurajevas ir pan.).

J. Ohmanas sėkmingai Lietuvą kiršina su Rusija, nekenčia ir trispalvės

Pats šios organizacijos įkūrėjas garsėja itin drąsia savo retorika Rusijos atžvilgiu. Ir, matyt, ne veltui – juk pats, kaip ir kiti tokie šūkaliotojai realios karo grėsmės atveju veikiausiai patys pirmieji išvyktų į savo įsigytus apartamentus Ispanijoje ar kitur.

Už į Rusiją nukreiptus savo žodžius J. Ohmanas net gavo „apdovanojimą“ – buvo įtrauktas į naują Rusijos priešų sąrašą kaip „lietuviško nacionalizmo skleidėjas“.

interviu su žurnaliste Rita Miliūte metu J. Ohmanas stojo tiesiai į didžiausio Lietuvos patrioto batus ir tėškė, kad „būtų gerai, jeigu Rusija mus papultų“, o Lietuvos politikai rizikuotų labiau.

Negana to, Švedijos ir Lietuvos pilietybę turintis J. Ohmanas spėjo išniekinti ir Lietuvos vėliavą, kuomet teigė, kad NATO viršūnių vykusio susitikimo Vilniuje metu neturėjo būti iškelta Lietuvos vėliava, mat tai traktuojama kaip Rusijai naudinga veikla.

Kasmet per „Radarom“ surenkamos įspūdingos sumos

Ši akcija, kuria, kaip teigiama, siekiama apsaugoti Ukrainos karius, šiemet buvo rengiama jau antrąjį kartą. Oficialiame puslapyje pateikiama tokia informacija:

akcijos metu buvo surinkta 8 563 316 Eur suma ir apsaugotas 1141 Ukrainos karys. Akcija vyko laikotarpiu nuo sausio 24 d. iki vasario 24 d.

Nurodoma, kad vienas saugaus kario paketas kainuoja 7 500 Eur, o jį gamina Lietuvoje įsikūrusios įmonės „Brolis semiconductors“ ir „NT service“.

Pirmosios akcijos, vykusios 2023-aisiais, metu buvo renkamos lėšos kariniam radarui. Tada buvo pasiekti rezultatai, kurių niekas nesitikėjo – „Laisvės TV“ įkūrėjo Andriaus Tapino pagalba vos per kelias dienas buvo surinkta įspūdinga didesnė nei 8 mln. eurų suma.

2023 m. gruodžio 13 d. organizacijos „Blue/Yellow“ duomenimis, Lietuvos žmonės Ukrainai paaukojo 51 231 300 eurų.

Akcija „Radarom“ vyksta jau antrus metus. Josvydo Elinsko/ELTA nuotrauka
Akcija „Radarom“ vyksta jau antrus metus. Josvydo Elinsko/ELTA nuotrauka

Šaltinis: 77.lt

Įdomybės.lt