Drėgnos servetėlės yra būtinos tėveliams, jos yra labai praktiškos, kai reikia greitai nuvalyti. Jas patogu pasiimti į kelionę – ne tik dėl sauskelnių keitimo, bet ir dėl lipnių rankų, veido ir net žaislų. Mes visada tikėjome, kad ir jos yra saugios, iki šiol…
Daugelis tėvų net nežino, kokių medžiagų yra drėgnose servetėlėse. Mano, kad jos tikriausiai yra visiškai saugios – o gal, vis dėlto, ne?
Tyrimai rodo, kad drėgnos servetėlės nėra geriausia priemonė naudoti jūsų kūdikio odai. Tiesą sakant, kai kurie gydytojai rekomenduoja tėvams visiškai nutraukti drėgnų servetėlių naudojimą vaikams dėl rizikos, kurią jie kiekvieną kartą patiria.
Pasak „NBC News“, atlikti tyrimas patvirtino, kad drėgnos servetėlės nėra saugios naudoti vaikams dėl vieno ingrediento. Tyrimo rezultatas buvo nerimą keliantis dalykas, nes kai kuriems vaikams pasireiškė reakcija, sukelianti niežėjimą, pleiskanas, paraudusią ir sudirgusią odą.
Konektikuto universiteto medicinos mokyklos odos ir pediatrijos profesorė dr. Mary Wu Chang buvo viena iš šio oficialaus tyrimo bendraautorių. Ji eksperimentavo su daugybe skirtingų vaikų, ir galų gale, buvo išsiaiškintos šešios unikalios reakcijas, kurios patraukė jos dėmesį.
Aštuonerių metų mergaitei stipriai išbėrė sėdmenis ir aplink burną. Dėl sričių, kuriose ant mergaitės kūno atsirado bėrimas, daktarė Chang suprato, kad tai susiję su jos naudojamomis drėgnomis servetėlėmis. Ji paklausė mažos mergaitės motinos, kuo ji plaudavo dukrą, o mama patvirtino, kad ji naudojo drėgnas servetėles.
Daktarė Chang prisiminė pranešimą, kurį ji perskaitė, kai atlikusi savo tyrimą gavo informaciją – dar vieną atvejį, kai vyras iš Belgijos turėjo stiprią cheminę ir alerginę reakciją į cheminį konservantą, vadinamą etilizotiazolinonu. Dr. Chang susiejo šį konservantą su reakcija, kuri pasireiškė ir mažai mergaitei nuo drėgnų servetėlių.
Be abejo, daktarė Chang ištyrė mažą mergaitę, ar ji nėra alergiška šiai cheminei medžiagai, ir testas buvo teigiamas! Sprendimas buvo paprastas – motina nedelsdama nustojo naudoti drėgnas servetėles, o mergaitės bėrimas dingo.
Per ateinančius porą metų daktarė Chang panašias reakcijas ištyrė dar penkiuose vaikuose. Teisingos mažos mergaitės bylos išvados dėka, daktarė Chang įtikino penkis kitus tėvus nustoti savo vaikams naudoti drėgnas servetėles, ir taip bėrimas išnyko!Metilizotiazolinonas buvo rastas daugelyje populiarių prekių ženklų, tokių kaip „Johnson & Johnson“, „Cottonelle“ ir „Huggies“. Dabar, kai ši cheminė medžiaga tapo vaikų sveikatos ir saugumo problema, svarstoma, ar šį ingredientą naudoti produktuose. Dabar tikslas yra pabandyti pakeisti šią kenksmingą cheminę medžiagą natūralesne alternatyva.