Greitas sąnarių skausmo mažinimas: pašalinkite skausmą per 20 minučių

Kenčiantiems sąnarių skausmus – naujos gydymo galimybės. Gydytojas specialiomis priemonėmis uždaro arba užkemša sąnario kraujagyslę ir pacientas jau tą pačią dieną gali keliauti namo nejausdamas skausmo. Tiesa, kol kas tokią procedūrą medikai taiko gydant tik kelių sąnarių skausmus.

„Mažiukas 1 mm kateteris ir per jį leidžiamos tam tikros dalelės“, – apie procedūrą pasakoja gydytojas radiologas Andrius Pranculis.

Procedūros tikslas, pasak specialisto, embolizuoti kraujagyslę.

„Tiesiog su mažiuku kateteriuku įeiname į sąnario kraujagyslę, jinai uždaroma su 100 mikronų dalelėmis, tačiau galima ir su klijais embolizuoti, ir su specialiomis spiralytėmis, kaip kumštukais tokiais“, – sako A. Pranculis.

Procedūra užtrunka apie 20 minučių. Žmogus, pasak gydytojo, jau tą pačią dieną gali keliauti namo ir grįžti į įprastą gyvenimą – tik be skausmo.

„Tikrai padeda sumažinti skausmus, ilgiau turėti savo sąnarį prieš sąnario protezavimą. Vis tiek, nuosavas sąnarys yra geriau už dirbtinį sąnarį“, – teigia gydytojas radiologas.

Kol kas šias procedūras medikai pradėjo taikyti kelių sąnarių skausmui malšinti.

„Su kelio sąnariu dabar pradėjome, paskui yra planų pradėti ir su peties sąnariu“, – tikina A. Pranculis.

Žymus radiologas sako, kad anksčiau kraujagyslių uždarymas buvo taikomas esant komplikacijoms, kraujavimui stabdyti. Tačiau specialistai pastebėjo, kad toks pat principas gali padėti kenčiantiems sąnarių skausmą.

„Žiūri, kur pasaulis eina, tos procedūros aktualios, ne veltui didžiulės studijos atliekamos. Tobulėjimui ribų nėra“, – teigia gydytojas.

Pensininkę iš Ukmergės į Panevėžio ligoninę atginė klubo sąnario skausmas.

„Sunku vaikščioti ir norėčiau, kad sumažintų skausmą, nes operuoti dar nesinori“, – sako pacientė Regina.

Moteris viliasi atitolinti klubo sąnario keitimą, o gal ir visai jo išvengti.

„Duok Dieve, kad tų svetimkūnių nebūtų“, – teigia pacientė.

Klubo sąnario skausmui malšinti kraujagyslės embolizacijos Panevėžio medikai bent kol kas netaiko. Pensininkei skausmą mažins šalčiu. Gydytojas paaiškina, kas laukia pacientės.

„Principas labai paprastas – yra kriozondas, paleidžiame dujas ir kai dujos plečiasi, jos labai staigiai atšąla ir ant kriozondo galo susiformuoja ledo burbuliukas“, – pasakoja anesteziologas – reanimatologas Jurijus Blakunovas.

Paprastai tariant, skausmą keliantis nervas užšaldomas. Ir gyvena žmogus su savo sąnariais, bet nejausdamas skausmo.

„Senyvo amžiaus žmogus, kuris jau nebeturi vilties, jis gali judėti be didesnių skausmų“, – tikina J. Blakunovas.

Medikų teigimu, labai svarbu, kad naujausios procedūros prieinamos ne tik didžiųjų miestų, bet ir regionų gyventojams.

„Panevėžio ligoninė, kad ir mažiausia iš 5 didžiausių, bet mes turime tikrai dideles širdis daktarų ir dideles galvas, kurie skaito, domisi, ką daro pasaulis“, – pabrėžia Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Vaitkus.

Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtoje šalies gydymo įstaigų reitingų lentelėje Panevėžio ligoninė užima antrąją vietą.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Šaltinis: tv3.lt

Įdomybės.lt