Ekspertas papasakojo, kokių krūmų ir medžių pavasarį genėti negalima

Pavasaris yra sodo atnaujinimo ir priežiūros laikas, tačiau genėjimas šiuo metu netinka visiems augalams. Kraštovaizdžio architektas Ilja Vasetsky pasidalino savo patirtimi ir patarimais, kodėl tam tikri krūmai ir medžiai neturėtų būti genėti pavasarį.

Ką ir kodėl krūmų ir medžių negalima genėti pavasarį

Pasak eksperto, kompetentingas genėjimas tiesiogiai veikia augalų gyvenimo trukmę, nesvarbu, ar tai medžiai, krūmai ar žoliniai daugiamečiai augalai. Jis išskiria du pagrindinius genėjimo tipus: sanitarinę ir liejimo. Sanitarinis genėjimas Jis atliekamas visą pavasario sezoną ir apima skaldytų, neproduktyvių, ligotų ar kenkėjų paveiktų šakų pašalinimą. Tai svarbu norint išlaikyti gamyklos sveikatą, rašo Rsute.ru svetainė.

Tačiau Liejimo apipjaustymassiekiama suteikti augalui tam tikrą formą, ne visada tinka pavasario laikotarpiui. Ekspertas pažymi, kad neturėtumėte genėti pavasarį žydinčių krūmų, tokių kaip alyvinė, jazminas, magnolija, taip pat medžių, įskaitant beržą, riešutmedį ir vynuoges.

Jauni šviesiai žali augalai tampa geru palankiu genėjimo laiko rodikliu. Jei reikia apriboti augalų augimą, jie gali būti sumažinti trečdaliu šaudymo ilgio. Taip pat galite pasukti augalus, kad suteiktumėte formą, tačiau svarbu išsaugoti spygliuočių augimą.

Svarbu prisiminti, kad kiekvienas augalas turi savo savybes ir genėjimo reikalavimus. Netinkamas genėjimas gali sugadinti augalą, sumažinti jo gyvybingumą ir žydėjimą. Todėl prieš genėjimą geriau pasikonsultuoti su patyrusiu specialistu, kad išvengtumėte neigiamų pasekmių jūsų sodui.

Įdomybės.lt