Aptekome pinigais? Už plaukų dažymus moka ir po 800 eurų – perspėja, kad kainos dar kils

Socialinių tinklų grupėse gyventojai nuolat ieško grožio meistrų. Internautai vieni kitų prašo rekomenduoti, kas gali kokybiškai ir už prieinamą kainą sutvarkyti plaukus, nagus, antakius ir t. t. Būna, stebisi kainomis – štai viena moteris sužinojo, kad Vilniuje už plaukų spalvos atkūrimą teks sumokėti ir 600 eurų.

 

„Po 10 metų dažymo plaukų juodai, noriu sugrįžti į tamsiai rudus. Meistras Vilniuje pasakė, kad viskas kainuos 600 eurų. Man tai kosminė suma ir neadekvati, vien tik už plaukus, juolab ne į blondinę noriu. Gal žinote ar pačios išbandėte meistrus, bet patikimus, kurie nepridarys, ko nereikia, tik ne už tokią kosminę sumą?“ – klausė viena internautė.

Vieni komentatoriai teigė, kad tokia kaina iš tiesų egzistuoja, tačiau darbas atliekamas gerai. Kiti ragino moterį važiuoti į mažesnį miestą ir tą pačią paslaugą gauti kelis kartus pigiau.

Ryškus atotrūkis tarp didmiesčių ir regionų

Vieno atsakymo, kaip kilo grožio paslaugų kainos, nėra, nes jos itin priklauso nuo vietovės, atliekamų paslaugų, specialistų kompetencijos, esamos konkurencijos, paklausos ir kitų faktorių, sako „Swedbank“ ekonomistė Greta Ilekytė.

 

„Žvelgiant į Lietuvos duomenų agentūros skelbiamus kainų pokyčius, yra matoma, kad kirpyklų paslaugos per pastaruosius pusę metų brango apie 3 proc. o per metus kiek daugiau nei 7 proc.“, – komentuoja ji.

Šiuo metu vidutinė moteriško kirpimo kaina Lietuvoje siekia apie 27 eurus, vyrų – 19 eurų. G. Ilekytė pastebi, kad kainos vidutiniškai yra didesnės didžiuosiuose šalies miestuose, ypač Kaune ir Vilniuje, kur moterų kirpimo kaina viršija 30 eurų. Tuo metu mažesniuose šalies miestuose kirpimo paslaugų kainos yra pastebimai mažesnės – už moterišką kirpimą daug kur nereikės sumokėti nė 20 eurų, o kai kuriose regionuose galima apsikirpti vos už 2 eurus.

G. Ilekytė išskiria kelias priežastis, dėl ko atotrūkis tarp grožio paslaugų kainų didmiesčiuose ir mažesniuose miestuose yra toks didelis.

Dėl didesnių atlyginimų, perkamoji galia sostinėje bei kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose yra didesnė nei mažesniuose miesteliuose. Nuomos bei būsto kainų skirtumai yra taip pat svarbūs. Kaip žinia, patalpoms, pavyzdžiui, sostinėje, išlaikyti yra reikalingi didesni kaštai“, – teigia ekonomistė.

„Augančios būsto kainos, didesnė vartotojų paklausa, aukštesni atlyginimai ir yra pagrindinės priežastys, skatinančios spartesnį paslaugų kainų augimą didžiuosiuose šalies miestuose“, – apibendrina ji.

Įdomybės.lt