Seimo frakcijų vadovai pritaria, kad Lietuvos gynybai reikia didesnio finansavimo. Kad šis tikslas būtų įgyvendintas, užsimenama ir apie naujo mokesčio įvedimą. O tai galėtų nulemti ir didesnį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą. Tačiau Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos atstovai kategoriškai nesutinka, kad PVM tarifas turėtų būti didinamas.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovė Inga Ruginienė socialiniame tinkle „Facebook“ išdėstė savo poziciją, kodėl žadamo naujo mokesčio įvedimas negali būti siejamas su PVM didinimu.
„Net kalbos negali būti apie PVM kėlimą! Kiek jau galima kamšyti skyles eilinių žmonių sąskaita? Matai, mokesčių pakėlimas kapitalui tai – tabu, nes didelių pajamų gavėjai juk visada nori mokėti kuo mažiau.
Vos tik užsiminus, kad gal gyventojų pajamų mokestis turi progresyviai didėti nuo visų gaunamų pajamų dydžio (kai mažas pajamas gaunantys moka mažiau, o dideles – daugiau), bet ne nuo pajamų rūšies, iškart gąsdinama investicijų sumažėjimu

Na, bet kur tie investuotojai net ir su dabartine mokestine sistema? Ir ar jų neatėjimas negalėtų būti susijęs su neramia geopolitine situacija regione?“ – klausė I. Ruginienė.
Kritiką žeria valdžiai
I. Ruginienė svarsto, kad investuoti į sveikatos priežiūrą, švietimą ir krašto apsaugą yra itin svarbu, tačiau nesutinkama, kad dėl to turėtų nukentėti eiliniai gyventojai, kuriems, pasak jos, „didžiausias galvos skausmas – kaip kas mėnesį apmokėti būtiniausias sąskaitas“.
„Ir ką padarė pati valdžia? Gal atsisakė, pvz., biudžeto pinigais finansuoti privačias gydymo ir švietimo įstaigas ir tuos pinigus perskirstė didesniam valstybiniam šių sektorių finansavimui? Gal atsisakė finansuoti privačius pensijų fondus biudžeto pinigais ir padidino finansavimą Sodrai, taip užtikrinant didesnes pensijas?
Gal įvyko kokių nors teigiamų pokyčių valstybės sektoriuje, kai įdiegtos aukštosios technologijos pradėjo padėti sveikatos, švietimo ar kt. srities darbuotojams greičiau, kokybiškiau ir sutaupant lėšų suteikti paslaugas gyventojams? Gal kartais buvo priimta mokestinė pertvarka, kai turtingieji solidariai prisideda daugiau prie bendro gėrio ir taip stiprina šalies ekonominį stabilumą ir socialinį gerbūvį?
Galima būtų rašyti dar daugiau, bet ar galime bent į vieną klausimą atsakyti TAIP?“ – rašė ji.
Gyventojams žada įvesti naują mokestį
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) seniūnė Radvilė Morkūnaitė–Mikulėnienė jau anksčiau teigė, kad nauji būdai tvariai finansuoti gynybą turi būti rasti, o Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas tikina, kad gynybos mokestis – vienintelis įmanomas variantas. Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas pabrėžia, kad pirmiausiai reikia deramai apsibrėžti dėl tikslų, tarp kurių galėtų būti geresnis aktyviojo rezervo parengimas ir aprūpinimas.