Augant prekių ir paslaugų kainoms gyventojai ima ieškoti būdų papildomai užsidirbti. Vienas jų – nereikalingų daiktų pardavimas. Žmonės pardavinėja naudotus baldus, drabužius, buitinę techniką, kitus dar tinkamus naudoti dalykus.
Tačiau Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) įspėja apie nustatyta 2500 eurų pelno (kainos skirtumas tarp prekės įsigijimo ir pardavimo) sumą, kurią peržengus gyventojai norėdami toliau tęsti pardavimus turi išsiimti individualią veiklą ir mokėti mokesčius.
Portalo tv3.lt skaitytoja Aurelija pasakojo, kad platformoje „Vinted“ pardavinėja dėvėtus savo drabužius ir batus.
Daiktus parduodu įvairiomis kainomis, drabužius po 5–10 eurų, o, pavyzdžiui, odinius batus pardaviau už 100 eurų. Tik įdomu, ar nereikia už mano parduotus daiktus susimokėti kažkokių mokesčių. Nebūtų smagu, sulaukti laiško iš VMI laiško, kad esu skolinga“, – svarstė moteris.
Tuo metu vilnietė Laima pasakojo, kad internete perka mažiems vaikams drabužėlius ir kitus reikalingus daiktus.
„Juk vaikai taip greitai viską išauga, tai perku dažnai jau naudotus drabužius, batus, vežimėlius, kėdutes. Po to tuos daiktus aš pati parduodu ir perku kitus. Būna mėnesių, kai tokiems pirkiniams išleidžiu kelis šimtus eurų. O kitais mėnesiais panašią pinigų sumą gauna į savo sąskaitą.
Dažniausiai reikalingų daiktų randu socialinių tinklų grupėse, ten patys žmonės kelia skelbimus su nuotraukoms, belieka tik išsirinkti, suderėti kainą ir nusipirkti norimą daiktą“, – patirtimi dalijosi moteris.
Bando sušvelninti infliacijos poveikį savo piniginėms?
Daiktų pardavimo platformos „Vinted“ atstovai pastebėjo, kad besikeičiantis metų sezonas keičia ir pirkėjų įpročius.
„Vasaros mėnesiais mūsų nariai skelbia parduodantys kiek mažiau daiktų, o atėjus šaltajam metų laikui – šiek tiek daugiau. Negalime to susieti su konkrečiais motyvais, bet, žinoma, gali būti, kad dėl grįžimo į darbus ar mokyklas, sezoninių orų pokyčių, bendruomenės nariai iš naujo įvertina savo spintų turinį, parduoda daiktus, kurių jau kurį laiką nedėvėjo arba įsigyja ką nors naujo.
Atidžiai stebime, ar sudėtingesnė finansinė situacija ir infliacinė aplinka turi įtakos įsitraukimui į mūsų platformą. „Vinted“ ir kitos panašios platformos iš tiesų gali būti geros vietos, galimai padedančios žmonėms sušvelninti infliacijos poveikį savo piniginėms – parduodant daiktus, kurių jiems nebereikia, arba ieškant ekonomiškesnių būdų įsigyti reikalingų daiktų“, – komentare rašė „Vinted“ atstovai.