Bazilikas, subtilus augalas, kuris dažnai rizikuoja nudžiūti rugsėjo mėnesį, turi didžiulę kulinarinę vertę. Aromatiniai lapai yra pagrindinis įvairių receptų elementas, o klasika, tokia kaip bazilikų pesto, demonstruoja savo universalų naudojimą virtuvėje. Tačiau išsaugoti šį subtilų augalą visą rudenį gali būti iššūkis dėl temperatūros svyravimų.
Šiame vadove atraskite patikimą triuką, kaip išgelbėti savo bazilikų augalą, užtikrinant jo gyvybingą buvimą net rudens sezono metu.
Bazilikas: sodrus augalas rudenį
Baziliko žavingas aromatas yra atpažįstamas ir malonus, todėl jis yra mėgstamiausias namų sodininkams. Tačiau, kaip daugelis žino, bazilikų augalai dažnai turi gana trumpą tarnavimo laiką, ypač kai jie susiduria su staigiais temperatūros pokyčiais, pavyzdžiui, atneša juos namo iš parduotuvės.
Iki rugsėjo bazilikų augalai gali pradėti prarasti blizgesį, o kai kurie nelaimingi egzemplioriai gali net pradėti nykti. Norėdami išvengti šio likimo, yra keletas naminių gudrybių, kurios gali padėti jūsų bazilikui klestėti, net ir prasidėjus rudeniui.
Norint pradėti atskleisti šiuos fantastiškus ir namams draugiškus triukus, svarbu pažymėti, kad rugsėjį nėra reikšmingo temperatūros skirtumo tarp dienos ir nakties. Todėl baziliko augalas gali likti lauke tiek dieną, tiek naktį be problemų.
Tačiau, jei temperatūra pradeda sparčiai kristi, patartina augalą laikyti patalpoje. Arba galite laikyti jį lauke dienos metu ir per naktį atsinešti į patalpas.
Jūsų baziliko augalo vidaus priežiūra
Kai patalpoje, baziliko augalą padėkite šviesioje ir gerai vėdinamoje vietoje, pavyzdžiui, priešais stiklines duris arba ant palangės. Tai užtikrina, kad šviesa gali laisvai patekti į augalą ir maitinti jį be kliūčių. Tinkama oro cirkuliacija kambaryje taip pat naudinga bazilikui.
Be to, kambario temperatūra idealiu atveju turėtų svyruoti nuo 20 iki 25 laipsnių Celsijaus (nuo 68 iki 77 laipsnių pagal Farenheitą). Jei temperatūra nukrenta per žemai, augalo pastatymas lauke, padengiant jį nailono lakštu, yra tinkamas pasirinkimas. Jei pastebėsite mažų baltų gėlių atsiradimą, nedelsdami juos pašalinkite, nes tai rodo puikią augalo sveikatą.
Patartina naudoti terakotos puodą, nes jis stiprina augalo šaknis. Kalbant apie trąšas, rugsėjo mėnesį taupiai naudokite mažai azoto ir daug kalio turinčias trąšas. Visiškai natūraliai trąšai stebuklus daro trijų panaudotų kavos tirščių, mielių paketėlio ir šiek tiek medienos pelenų mišinys.
Įtraukus šiuos paprastus, bet veiksmingus triukus, jūsų baziliko augalas išliks gyvybingas ir tobulas net rudens mėnesiais.