Pasauliui gedint dėl 88 metų popiežius Pranciškaus mirties aiškėja, kas yra pagrindiniai kandidatai tapti pirmojo popiežiaus iš Lotynų Amerikos įpėdiniu. Praėjus dviem ar trims savaitėms po popiežiaus laidotuvių, kardinolų kolegija susirinks į Siksto koplyčią ir surengs konklavą – itin slaptą naujo popiežiaus rinkimų procesą.
Teoriškai į popiežiaus postą gali pretenduoti bet kuris pakrikštytas Romos katalikų vyras, tačiau pastaruosius 700 metų popiežius visada buvo renkamas iš Kardinolų kolegijos. Didžioji dauguma iš 266 per visą istoriją išrinktų pontifikų buvo europiečiai.
Kitaip nei įprastoje politikoje, kandidatai į popiežius nevykdo atviros kampanijos dėl šių pareigų. Vatikano stebėtojai kardinolus, turinčius gerų šansų tapti popiežiumi, vadina papabile, t. y. „galinčiais tapti popiežiais“.
Balsavimo dieną Siksto koplyčia su garsiosiomis Mikelandželo tapytomis lubomis fiziškai uždaroma, o kardinolai, davę slaptumo priesaiką, uždaromi viduje.
Balsuoti gali tik jaunesni nei 80 metų amžiaus kardinolai. Maždaug 120 jų slapta balsuos už pasirinktą kandidatą, įrašydami savo vardą į balsavimo biuletenį ir įmesdami jį į altoriaus viršuje esančią taurę.
Jei nė vienas kandidatas nesurenka reikiamos dviejų trečdalių balsų daugumos, rengiamas dar vienas balsavimo turas.
Per dieną gali būti iki keturių turų. Suskaičiavus balsavimo biuletenius, jie sudeginami Siksto koplyčios viduje esančioje krosnyje, kurią iš anksto įrengė Vatikano ugniagesiai. Antroje krosnelėje deginama cheminė medžiaga, per kaminą į išorę siunčianti dūmų signalą: Juodi dūmai reiškia, kad naujasis popiežius neišrinktas, balti – kad išrinktas.
Štai pagrindiniai pretendentai tapti kitu aukščiausiuoju popiežiumi.
Pietro Parolinas, 70 m.
P. Parolinas būtų „tęstinumo“ kandidatas popiežiui Pranciškui, nes dirbo kartu su juo kaip aukščiausio rango kardinolas. Jis laikomas nuosaikiu, nors ir ne tokiu artimu liberaliajam sparnui, kaip kartais atrodė Pranciškus.
Nuo 2013 m. jis eina Vatikano valstybės sekretoriaus pareigas.